Изгубена чест

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Fatmagülün suçu ne
Изгубена чест (турска ТВ серија) - плакат.jpg
Формат теленовела
Настапуваат Берен Саат
Сумру Јавручук
Енгин Аирек
Еврим Солмаз
Озге Оздер
Џејда Дувенџи
Земја на потекло Турција
Јазик турски
Продукција
Локаци(ја/и) Истанбул
Кинематографија Ay Yapim
Камера Мултикамера
Времетраење 90 минути
Емитување
Канал на емитување Kanal D
Формат на слика 480i (SDTV)
Аудио формат стерео

Изгубена чести (турски: Fatmagülün suçu ne?) е турска телевизиска серија од продукцијата „Ay Yapim“, а се емитува на турската телевизиска мрежа „Kanal D“.