Изгубена чест

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Fatmagülün suçu ne
Изгубена чест (турска ТВ серија) - плакат.jpg
Улоги Берен Саат
Сумру Јавручук
Енгин Аирек
Еврим Солмаз
Озге Оздер
Џејда Дувенџи
Земја на потекло Турција
Првичен јазик турски
Продукција
Местоположба Истанбул
Кинематографија Ay Yapim
Камера Мултикамера
Времетраење 90 минути
Прикажување
Првична мрежа Kanal D
Сликов формат 480i (SDTV)
Звучен формат стерео
Надворешни врски
Мрежна страница ayyapim.com/fatmagul-un-sucu-ne

Изгубена чести (турски: Fatmagülün suçu ne?) е турска телевизиска серија од продукцијата „Ay Yapim“, а се емитува на турската телевизиска мрежа „Kanal D“.