Изгрејсонце со Текила (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Изгрејсонце со текила (англиски: Tequila Sunrise) - американски филм од 1988 година, во режија на Роберт Таун. Главните улоги во филмот ги толкуваат: Мел Гибсон, Курт Расел, Мишел Фајфер и Раул Јулија.

Содржина[уреди | уреди извор]

Двајца пријатели, едниот трговец со дрога, а другиот полицаец од Лос Анџелес, се принудени да се судрат поради природата на нивната работа...[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Текила санрајз“, Вест, година XVII, 6,7 и 8 јануари 2017, стр. 24.