Изборна единица Бое

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изборната единица Бое е една од осумте изборни единици на Науру. Од оваа изборна единица одат двајца пратеници во парламентот на Науру во Јарен.

Поврзано[уреди | уреди извор]