Изборна единица Бое

Од Википедија — слободната енциклопедија

Изборната единица Бое е една од осумте изборни единици на Науру. Од оваа изборна единица одат двајца пратеници во парламентот на Науру во Јарен[1].

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]