Изборна единица Анабар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изборната единица Анабар е една од осумте изборни единици на Науру и е составена од три окрузи: Анабар, Анибар и Ијув. Оваа единица има површина од 5.1 км2 со население од 1.240. Од оваа изборна единица одат двајца пратеници во парламентот на Науру во Јарен.

Поврзано[уреди | уреди извор]