Изборна единица Аиво

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изборната единица Аиво е една од осумтте изборни единици на Науру. Од оваа единица два пратеника одат во парламентот на Науру во Јарен.

Поврзано[уреди | уреди извор]