Изборна единица Јарен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изборната единица Јарен е една од осумте изборни единици на Науру и е составена од округот Јарен. Во оваа изборна единица се наоѓа парламентот на Науру.

Поврзано[уреди | уреди извор]