Игришка Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Игришка Река
ЗемјаМакедонија Македонија
Слив
Главен изворСкопска Црна Гора

Игришка Река, река која извира на Скопска Црна Гора, северозападно од Куманово.[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 33.