Игор Трпчески

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Игор Трпчески
Роден 1974
Прилеп
Националност Македонец
Познат по улогите во:
Преспав
Авантурите на Итар Пејо
Тврдокорни
Занимање глумец

Игор Трпческимакедонски театарски, филмски и телевизиски глумец.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Година Филм Улога
2006 Тајната книга ТВ-филм
2006 Мoст ТВ-филм Кирил
2011 Вознесение ТВ-филм
2012 Трето полувреме ТВ-филм
2013 409 ТВ-филм
2013-2014 Тврдокорни ТВ-серија
2013-2014 Авантурите на Итар Пејо ТВ-серија Итар Пејо
2014 Ул. Шекспир 9/1 ТВ-филм
2015 Скора ТВ-филм
2015 Последниот Македонец ТВ-филм Попот
2015 Карма ТВ-филм
2016 Преспав ТВ-серија Мажот
2018 Иднината е наша ТВ-филм
2018 Обид за среќна приказна ТВ-филм
2019 Надвор од Хоризонтот ТВ-филм
2021 Прородна светлина ТВ-филм
2021 Синиот час ТВ-филм
2022 Извршителот ТВ-филм