Игор Обухов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Игор Андреевич Обухов (руски: Игорь Андреевич Обухов; 29.05.1996) е руски фудбалер . Тој настапува за ФК Ротор Волгоград .[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „СПАСИБО, ИГОРЬ!“ (руски). FC SKA-Khabarovsk. 28 January 2021.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]