Игор Денисов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Игор Денисов
Igor Denisov.jpg
Лични податоци
Полно име Игор Владимирович Денисов
Роден на 17 мај 1984 (1984-05-17) (38 г.)
Роден во Ленинград, СССР
Висина 1.76 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Зенит Санкт Петербург
Број 27
Младинска кариера
Турбостроител
Смена
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2001– ФК Зенит Санкт Петербург 232 (24)
Репрезентација
2006 Русија U-21
2008– Русија 29 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од =22 јули 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од =22 јули 2012

Игор Денисов (руски: Игорь Владимирович Денисов, роден на 17 мај 1984 во Санкт Петербург) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Зенит Санкт Петербург.

За Руската фудбалска репрезентација дебитирал во 2008 година.