Игор Ѓузелов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Игор Ѓузелов
Лични податоци
Полно име Игор Ѓузелов
Роден на 2 април 1976.(1976-04-02)(47 г.)
Роден во Струмица, СФРЈ
Висина 1.85
Позиција одбрана
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993-1995 ФК Беласица
1995-1999 ФК Силекс
1999-2001 ФК Хајдук Сплит 39 (1)
2001-2002 ФК Шахтјор Донецк 2 (0)
2002-2006 ФК Металург Донецк 61 (4)
2006ФК Хапоел Петах Тиква (loan) 6 (0)
2006-2011 ФК Серкл Брухе 39 (0)
Репрезентација
1998-2003 Македонија Македонија 18 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 29 јули 2010
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 10 јули 2007

Игор Ѓузелов (Струмица, 2 април 1976) — поранешен македонски професионален фудбалер, кој играл на бековската позиција. Исто така бил и член на македонската фудбалска репрезентација до 2003 година.