Игнат Ковалев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Игнат Ковалев
Медали
Кану спринт мажи
Кану спринт мажи
Златен медал - прво место 1999 Милан C-4 1000 m
Сребрен медал – второ место 1998 Шегед C-4 1000 m

Игнат Ковалев — руски кану-спринтер којшто се натпреварува од доцните 1990-ти. Тој освои две медали во дисциплината Ц-4 1000 метри на ИКФ Светски Кану Спринт Првенства злато на 1999 ИКФ Светски Кану Спринт Првенства и сребро на 1998 ИКФ Светски Кану Спринт Првенства.

Наводи[уреди | уреди извор]