Игбал, мојата тајна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Игбал, мојата тајна
АвторЈагода Михајловска-Георгиева
ЗемјаМакедонија
Јазикмакедонски
ИздавачИздавачка куќа Три
Издадена
2019
Медиумпечатено издание
Страници216
ISBN978-608-230-403-8

Игбал, мојата тајнароман за деца и возрасни од Јагода Михајловска-Георгиева.

Содржина[уреди | уреди извор]

Кој е мистериозниот Игбал? Зошто животот на Бреза, откако ќе го сретне, станува двоен? Едниот вообичаен, како на врсниците на прагот од деца кон младинци. Другиот, што го минува насамо со Игбал, магично волшебен како возбудлива, чудесна авантура. Која е причината што Бреза него го чува во длабока тајност? Еден ден добива писмо од далечниот Кашмир[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Игбал, мојата тајна“. Архивирано од изворникот на 2020-02-22.