Ивица Илиев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ивица Илиев
Ivica Iliev.jpg
Роден 3 јули 1991( 1991-07-03)
Белград, СФРЈ

Ивица Илиевсрпски фудбалер со македонско потекло, роден на 27 октомври 1979 година во Белград. Моментално игра за полскиот ФК Висла од Краков.