Иван Мартинов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Иван Мартинов

Иван Иванович Мартинов (руски: Иван Иванович Мартынов) (1771–1833 Санкт Петербург) бил руски ботаничар и филолог.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Автори“. Меѓународен индекс на растителни имиња. (англиски)