Иван Мартинов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Иван Мартинов

Иван Иванович Мартинов (руски: Иван Иванович Мартынов) (1771–1833 Санкт Петербург) бил руски ботаничар и филолог.

Наводи[уреди | уреди извор]