Иван Келава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Иван Келава
Ivan Kelava
Ivan Kelava 2008.jpg
Лични податоци
Роден на 9 септември 1985 (1985-09-09) (36 г.)
Роден во Загреб, СФРЈ
Висина &100000000000001730000001,73 м
Позиција голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Удинезе Удинезе
Број 30
Младинска кариера
ФК Динамо Загреб
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2013 Динамо Загреб 54 (0)
2009-2010Локомотива (позајмен) 33 (0)
2013- Удинезе 8 (0)
Репрезентација
2012- Хрватска 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 јануари 2012

Иван Келава (хрватски: Ivan Kelava; 20 февруари 1988) — хрватски професионален фудбалски голман кој брани за Удинезе во Серија А и е хрватски репрезентативец.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]