Иван Љубичиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Иван Љубичиќ (хрватски: Ivan Ljubičić; 19 март 1979, Бања Лука) — поранешен хрватски тенисер. Го достигнал 3-то место на АТП листата во мај 2006 година што претставува негово најдобро рангирање на АТП листата.