Ивана Ивчевска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ивана Ивчевска
Лични податоци
НационалностМакедонка
Роден(а)15 октомври 1988 (1988-10-15) (32 г.)
Скопје, СР Македонија, СФРЈ
Спорт
СпортАлпско скијање

Ивана Ивчевска (родена на 15 октомври 1988 година) - македонска алпска скијачка. Таа учествувала на два настана на Зимските олимписки игри 2006.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ivana Ivchevska Olympic Results“. Архивирано од изворникот на 18 април 2020. Посетено на 27 декември 2020.