Ибрахим Емет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ибрахим Емет
11 - Ibrahim Emet 4 October 2017 (cropped).jpg
Лични податоци
Роден на 15 јануари 1986 (1986-01-15) (37 г.)
Роден во Анкара, Турција Турција
Висина &100000000000002100000002,10 м
Број 16

Ибрахим Емет (роден јануари 15, 1986 во Анкара) е турски одбојкар. Со неговите 210см височина, тој игра за Галатасарај од почетокот на 2008 година и го носи бројот 16 на неговиот дрес. Тој исто така има одиграно 75 натпревари за репрезентацијата.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]