ИФ Вардар Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Шведска ИФ Вардар Македонија
IF Vardar Makedonija.JPG
Целосно имеФудбалски Клуб Вардар Македонија
Основан1972
Мреж. местоОфицијално мрежно место

ИФ Вардар Македонија (германски: Vardar/Makedonija) познат и како ИФ Вардар Гетебургшведски фудбалски клуб. Основан е во 1972 во Гетеборг од страна на македонски доселеници.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]