Зуруахаски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Зуруахаски јазик (или зуруаха) — аравански јазик кој се зборува во Бразил од околу 130 луѓе.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]