Зунхара, Селенге

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Зунхара (монголски: Зүүнхараа) е град во Монголија и центар на областа Мандал во покраината Селенге. Градот се наоѓа во северна Монголија и има население од 15.000 жители.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 48°51′00″N 106°27′30″E / 48.85000° СГШ; 106.45833° ИГД / 48.85000; 106.45833