Зунхангај, Увс

Координати: 49°18′23″N 95°26′55″E / 49.30639° СГШ; 95.44861° ИГД / 49.30639; 95.44861
Од Википедија — слободната енциклопедија

Зунхангај (монголски: Зγγнхангай) е област во Монголија во покраината Увс.

49°18′23″N 95°26′55″E / 49.30639° СГШ; 95.44861° ИГД / 49.30639; 95.44861