Зунгови, Увс

Координати: 49°54′20″N 93°47′15″E / 49.90556° СГШ; 93.78750° ИГД / 49.90556; 93.78750
Од Википедија — слободната енциклопедија

Зунгови (монголски: Зγγнговь) е област во Монголија во покраината Увс.

49°54′20″N 93°47′15″E / 49.90556° СГШ; 93.78750° ИГД / 49.90556; 93.78750