Зорица Панчиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Зорица Панчиќ
Зорица Панчиќ.jpg
Роден 1972
Скопје
Националност Македонец
Познат по улогите во:
Македонски народни приказни
Досие-К
Трето па машко
Занимање глумец

Зорица Панчиќмакедонска театарска, филмска и телевизиска глумица.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Година Филм Улога
1998. На Балканот не се пие чај ТВ-филм
1998. Денес, утре ТВ-филм Купувач
2002. Вампирџија ТВ-филм Василија
2006. Мост ТВ-филм Благуна
2007. Елегија за тебе ТВ-филм Невенка
2007. Досие-К ТВ-филм Снеже
2009. Народни Приказни ТВ-серија
2010-2012. Макесонски народни приказни ТВ-серија
2011. Трето па машко ТВ-серија
2011. Турни ме да Кинисам ТВ-серија Натали
2011-2012. Македонски стари приказни ТВ-серија
2013. Тврдикорни ТВ-серија Марија
2014-2015. Македонски народни приказни ТВ-серија
2018. Болното место на Мара и Жарко ТВ-филм Гинеколог
2022. Ручек ТВ-филм