Зорица Апостолска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Зорица Апостолска
Зорица Апостолска.jpg

Зорица Апостолска — член на НСДП и министер без ресор во владата на Република Македонија. Таа на функцијата стапила во јуни 2017 година. Апостоловска била една од четирите жени министри во владата на Македонија од 2017. По професија е економист, а дипломирала на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“.[1]


Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]