Зоран Тасев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Зоран Тасев
Градоначалник на Општина Свети Николе
На должноста
2009 – 2017
Претходник Роберт Ѓоргиев
Наследник Сашо Велковски
Лични податоци
Роден(а) 1967 (воз. 56–57 г.)
Свети Николе, СР Македонија, СФРЈ
Националност Македонец
Партија ВМРО-ДПМНЕ

Зоран Тасев (р. 1967 година во Свети Николе)[1]македонски политичар и поранешен градоначалник на Општина Свети Николе.[1] Основно и средно образование завршил во Свети Николе.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]