Зоран Танев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Зоран Танев активно се занимава со стрип творештво повеќе од десет години.

Автор е на првиот македонски стрип албум : „Мис Стон[1].

Наводи[уреди | уреди извор]