Зоран Русоманов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Зоран Русоманов
Роден 23 февруари 1964
Струмица, СР Македонија, СФРЈ
Занимање одбојкар


Зоран Русоманов (роден на 23 февруари 1964 година во Струмица) е поранешен македонски одбојкар. Својата спортска кариера ја започнал во екипата на ОК Струмица. Во својата кариера има настапувано за oк. "Вардар"- Скопје, "Студент"-Мостар, "Жарвил" од Нанси (Франција).

Русоманов бил член на Македонската одбојкарска репрезентација[1].

Тој бил и тренер на ОК Македонија.

Наводи[уреди | уреди извор]