Зоран Лазаревски - Паљото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Зоран Лазаревски - Паљо — македонски каратист, телоградител, велосипедист и независен кандидат за градоначалник на Општина Битола на локалните избори. Роден е во Битола, и од 1995 година го има отворено телоградителското студио „Паљо“ во Битола и е прогласен за прв апсолутен првак во телоградба во Република Македонија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]