Зоран Квржиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Зоран Квржиќ
Zoran Kvržić
Лични податоци
Роден на 7 август 1988 (1988-08-07) (33 г.)
Роден во Добој, СФРЈ
Висина &100000000000001800000001,80 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Риека Риека
Број 20
Младинска кариера
Рудар Станари
Пролетер
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004-2010 ХАШК 83 (15)
2010–2013 Осиек 79 (7)
2013– Риека 21 (0)
Репрезентација
2010-  Босна и Херцеговина 3 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 21 септември 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 6 септември 2011

Зоран Квржиќ (роден на 7 август 1988 во Добој) — босанско-херцеговачки фудбалер кој игра за ФК Риека во хрватската Прва ХНЛ.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Зоран Квржиќ профил Преземено на 16 декември 2013