Знаме на Велигденскиот Остров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Знамето на Велигденскиот Остров

Знамето на Велигденскиот Остров или Рапа Нуи има бела позадина со црвено „реимиро“, вид укранска дрвена рапанујска резба што ја носеле жените. Усвоено на 9 мај 2006 г.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]