Златна рипка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Златната рипка е германска филмска комедија во режија на Алиреза Голафшан од 2019 година . За првпат во јавноста се појавил на 21 март 2019 година во германските кино сали. Објавувањето на ДВД и Блу-Реј е испланирано за 12 октомври 2019 година.[1]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Die Goldfische in der Online-Filmdatenbank