Златко Даскаловски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Златко Даскаловски
Лични податоци
Роден(а) 8 декември 1984
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина  м
Тежина 93
Позиција голман
Клупски податоци
Тековен клуб РК Вардар
Сениорски клубови
Македонија

Златко Даскаловски (роден на 8 декември 1984[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на РК Металург и за Македонската ракометна репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2013-03-28. Посетено на 2011-06-14.