Прејди на содржината

Зилт (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Зилт може да се однесува на:

Места[уреди | уреди извор]

  • Зилт — остров во округот Северна Фризија, Шлезвиг-Холштајн, Германија

Стопанство[уреди | уреди извор]

  • Sylt Air — авиопревозник основан во Германија