Зеленов (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Зеленов
Округ
Зеленов ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаЗ. Казахстан
ЦентарПереметное
Часовен појасWest (UTC+5)

Зеленов (казашки: Зеленов ауданы) е округ во Казахстан во покраината Западен Казахстан. Центар е градот Переметное.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]