Згорњи Коцјан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Згорњи Коцјан
Zgornji Kocjan
Згорњи Коцјан is located in Slovenia
Згорњи Коцјан
Згорњи Коцјан
Местоположба во Словенија.
Координати: 46°36′55.7″N 16°2′38.4″E / 46.615472° СГШ; 16.044000° ИГД / 46.615472; 16.044000
Држава Словенија
Традиционален регионШтаерска
Статистички регионПомурски
ОпштинаРаденци
Површина
 • Вкупна0,29 км2 (0,11 ми2)
Надм. вис.&10000000000000280199999280,2 м
Население (2020)
 • Вкупно31
 • Густина110/км2 (280/ми2)
Часовен појасUTC+1
Пошт. бр.9252

Згорњи Коцјан (словенечки: Zgornji Kocjan) — населба во Општина Раденци во источна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Штаерска. Населбата сега е вклучена во Помурскиот статистички регион.