Зердаб (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Зардаб (округ))
Прејди на: содржини, барај
Округот во рамките на Азербејџан.

Зердаб (азерски: Zərdab) — округ во Азербејџан со главен град Зердаб.

Видете исто така[уреди | уреди извор]