Завхан, Увс

Координати: 48°49′19″N 93°06′04″E / 48.82194° СГШ; 93.10111° ИГД / 48.82194; 93.10111
Од Википедија — слободната енциклопедија

Завхан (монголски: Завхан) е област во Монголија во покраината Увс.

48°49′19″N 93°06′04″E / 48.82194° СГШ; 93.10111° ИГД / 48.82194; 93.10111