Забел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Видете Забел (појаснување) за места со такво име.
Забел во Мазовија, Полска

Забел е мала група на дрва (шумичка) како на пример секвојски забел или пак овоштарник засаден за одгледување на овошки и ореви.

Поврзано[уреди | уреди извор]