Забара (Калиновски реон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Забара
Забара
Chervona Trybunivka 02.jpg
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°26′24″N, 28°44′23″E

Општи податоци
Име
- изворно
Забара
  Забара
Поштенски број 22451
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Калиновски реон
Географија
Население
Население 197

Забара (украински: Забара) — село во Украина, Калиновски реон, Виничка област.