Журжевичи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Журжевичи
Журжевичі
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 51°24′44″N, 27°42′42″E

Општи податоци
Име
- изворно
Журжевичи
  Журжевичі
Поштенски број 11013
Управа
Земја  Украина
Број на општини Житомирска област, Олевски реон
Географија
Површина 0,76 км²
Надморска височина 168 м
Население
Население 331
Густина 435,53 ж/км²

Журжевичи (украински: Журжевичі) е село во Украина, Олевски реон, Житомирска област.