Жижи (претстава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Жижи)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Жижи (1951) е популарна Бродвејска претстава направена врз база на истоимената новела на Колет, со Одри Хепберн во главната улога.