Жива Ваднов

Од Википедија — слободната енциклопедија

Жива Ваднов (родена во 1982 година) - победничка на натпреварот „Мис Словенија 2004“ и присуствувала на натпреварот „Мис свет 2004“.[1] Таа се омажила за нејзиниот придружник Клемен на 25 јуни 2011 година.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Živa Vadnov Je Mis Slovenije 2004“ (словенечки). RTV Slovenija. 12 септември 2004. Посетено на 4 октомври 2020.