Жената на астронаутот (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Жената на астронаутот (англиски: The Astronaut's Wife) е американски филм од 1999 година, во режија на Ренд Равич. Главните улоги ги толкуваат: Џони Деп, Шарлиз Терон, Џои Мортон, Ник Касаветес итн.

Содржина[уреди | уреди извор]

Двајца астронаути доживуваат голема експлозија кога ќе го напуштат вселенскиот шатл за да поправат еден сателит. Во текот на две минути, НАСА нема никаков контакт со нив, но потоа безбедно се спуштаат на Земјата. Сепак, по враќањето, тие повеќе не се истите луѓе.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Жената на астронаутот“, Антена, број 884, 5.6.2015, стр. 14.