ЖС „Гевгелија“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ЖС „Гевгелија“
Zeleznicka Stanica - Gevgelija.JPG
МестоположбаГевгелија
Координати41°08′35.57″N 22°30′44.54″E / 41.1432139° СГШ; 22.5123722° ИГД / 41.1432139; 22.5123722
ЛинииВелесГевгелија
Солун — Лерин( — Градско)
Колосеци10
Историја
Отворена????
Местоположба
Гевгелија is located in Македонија
Гевгелија
Гевгелија (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)

Железничката станица „Гевгелија“ е железничка станица на градот Гевгелија, јужна Македонија. Има десет колосеци.

Претходна     Следна
последна Шаблон:MŽ lines последна

Шаблон:Железнички станици на линијата Солун-Лерин