Жежелив

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Жежелив
Жежелів
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°47′40″N, 28°38′02″E

Општи податоци
Име
- изворно
Жежелив
  Жежелів
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Козјатински реон
Географија
Површина 7,83 км²
Население
Население 1456

Жежелив (украински: Жежелів) е село во Украина, Козјатински реон, Виничка област.