Жан Еврард Куаси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Брегот на Слоновата Коска Жан Еврард Куаси
Лични податоци
Роден на 25 септември 1994(1994-09-25)(29 г.)
Роден во Н'Дамијен, Брег на Слоновата Коска
Висина &100000000000001740000001,74 м
Позиција напаѓач, крило
Клупски податоци
Сегашен клуб Хајдук Сплит Хајдук Сплит
Број 77
Младинска кариера
ФК Мусу
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2013– Хајдук Сплит Хајдук Сплит 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 6 јануари 2011
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 ноември 2010

Жан Еврард Куаси (роден на 25 септември 1994) — професионален фудбалер од Брегот на Слоновата Коска кој моментално настапува како крило за Хајдук Сплит.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]