Жаклина Јовановска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Жаклина Јовановска
Жаклина Јовановска.jpg
Градоначалник на Општина Старо Нагоричане
На должноста
6 октомври 2017 – во служба
Претходник Милован Стојковски
Лични податоци
Роден(а) Куманово, Република Македонија
Националност Македонка
Партија СДСМ

Жаклина Јовановска (1971, Куманово) - градоначалник на Општина Старо Нагоричане.

Кариера[уреди | уреди извор]

Вработена во Јавното претпријатие „Чистота и зеленило“ - Куманово, по што станува градоначалник на Општина Старо Нагоричане, откако победи на локалните избори во 2017 година како кандидат на СДСМ.