ЖС „Тајмиште“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тајмиште is located in Република Македонија
Тајмиште
Тајмиште
Тајмиште (Република Македонија)

Железничката станица „Тајмиште“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 39' 05'', ИГД 20o 52' 34''.